Актуальні статті

Актуальні статті (5)

Актуальні статті містять у собі популярні теми сьогодення

Неділя, 06 квітня 2014 13:51

Преподобная мати Маріє, моли Бога за нас… Рекомендовані

 «Не здорові потребують лікаря, але хворі; Я прийшов покликати не праведних, а грішників до покаяння» (Мр. 2,17).

П’ята неділя великого посту присвячена преподобній Марії Єгипетській. Ця свята жила в кін. 4-го – поч. 5-го ст.. (522 р. – рік кончини святої). Її житіє особливо актуальне в часи Великого посту, адже повчає нас, що навіть з великої прірви гріха, завдяки справжньому покаянню і молитві, можна піднятися до ангельської висоти чистоти і святості. Покаяння – це одна з найголовніших умов нашого спасіння.

Преподобна в юному віці покинула батьків і вела в Олександрії надзвичайно розпусний спосіб життя. Навернення її відбулося в Єрусалимі, куди Марія випадково потрапила. Вона намагалась зайди в храм, але якась невидима сила її туди не впустила. Вона переосмислила все своє життя і, розкаявшись у своїх гріхах, таки потрапила у храм. Після цієї події, преподобна усамітнилась в йорданській пустелі, де подвизалась у пості й молитвах 47 років, приносячи Богові плоди покаяння за свої старі гріхи.  

Життя Марії описав ієромонах Зосима, який випадково зустрів її у пустелі. Він бачив, як вона молилась, піднявшись у повітрі на лікоть від землі. Також Зосима оповідає як преподобна ходила по воді. Розповідь Зосими передавалось в усній формі, а в 7 ст. Софроній Єрусалимський виклав її життя на папері.

 

До святої віруючий люд молиться про визволення від блудного гріха.

 

Напередодні, в середу, служиться повний «покаянний канон», який прийнято називати Маріїним стоянням.

 

Четвер, 20 березня 2014 21:03

Для тих, хто готується до Таїнства Шлюбу Рекомендовані

Бажаючи вінчатись у церкві, молоді пари починають розпитувати в храмі чи у знайомих що потрібно мати для Таїнства Шлюбу, як готуватись до нього тощо. Саме для цього ми подаємо інформацію про підготовку до Таїнства і не тільки з боку матеріального (що потрібно мати з собою в день вінчання), але й духовного: як потрібно відноситись і готуватись до Таїнства, яку підготовку необхідно пройти, аби достойно приступити до нього перед Богом і перед людьми.

Субота, 08 березня 2014 22:57

СВЯТІ, ПРО ЩО ДО НИХ СЛІД МОЛИТИСЬ, ДНІ ПАМ?ЯТІ ЦИХ СВЯТИХ Рекомендовані

 Іоан Предтеча  - про зцілення від головної болі (11 вересня)
Іоан Богослов - допомагає у вивченні іконопису ( 21 листопада і 9 жовтня)
Апостол Павел - про збереження младенців від смерті (12 липня)

П'ятниця, 07 березня 2014 16:02

КАНОНІЗАЦІЯ В ПРАВОСЛАВНІЙ ЦЕРКВІ Рекомендовані

 Здавна, ще на початку християнської ери, святих після смерті стали записувати до окремого списку, який по-грецьки звався канон, звідси і слово канонізація.

П'ятниця, 07 березня 2014 15:18

Молитва до Бога повинна бути щирою і виходити із серця Рекомендовані

     Ця історія розпочалася у далекому 1943 році. На Заході ще точилася жорстока і кровопролитна війна, а на звільнених від загарбників територіях люди приступали до мирної праці не відаючи, що їх попереду чекає ще страшніше горе – окупація комуністичним режимом.

 • ЕКСКУРС В ПРАВОСЛАВНУ ЕСХАТОЛОГІЮ. ПРО ДРУГЕ ПРИШЕСТЯ СИНА БОЖОГО НА ЗЕМЛЮ
  На сьогоднішній день, нерідко можна почути запитання: «Коли ж відбудеться Друге Пришестя Христове і кінець цього світу?». Історія знає немало випадків, коли люди у власних здогадках намагались назначити строки для цього. Особливо в наш час, коли набули розголоси навколо дослідження місячних календарів язичеських племен Майя, котрі жили в період 2000…
  Написано в П'ятниця, 19 грудня 2014 06:24 у Богослів'я Детальніше
 • Навіщо Церкві інтернет?
  Навіщо Церкві інтернет? Мережа Інтернет все більше і більше притягує до себе людей, зокрема молодь. Окрім робочих сайтів створюються аморальні сторінки, які робляться спокусою для багатьох. Церква намагається створити певну моральність і культуру в інтернеті. Дя цього існує і наша сторінка в мережі інтернет. Нажаль, книжок і газет сьогодні читають вкрай мало людей…
  Написано в Четвер, 18 грудня 2014 01:34 у Апологетика
 • Преподобная мати Маріє, моли Бога за нас…
  Преподобная мати Маріє, моли Бога за нас…  «Не здорові потребують лікаря, але хворі; Я прийшов покликати не праведних, а грішників до покаяння» (Мр. 2,17). П’ята неділя великого посту присвячена преподобній Марії Єгипетській. Ця свята жила в кін. 4-го – поч. 5-го ст.. (522 р. – рік кончини святої). Її житіє особливо актуальне в часи Великого посту, адже…
  Написано в Неділя, 06 квітня 2014 13:51 у Актуальні статті
 • Для тих, хто готується до Таїнства Шлюбу
  Бажаючи вінчатись у церкві, молоді пари починають розпитувати в храмі чи у знайомих що потрібно мати для Таїнства Шлюбу, як готуватись до нього тощо. Саме для цього ми подаємо інформацію про підготовку до Таїнства і не тільки з боку матеріального (що потрібно мати з собою в день вінчання), але й…
  Написано в Четвер, 20 березня 2014 21:03 у Актуальні статті Детальніше
 • СВЯТІ, ПРО ЩО ДО НИХ СЛІД МОЛИТИСЬ, ДНІ ПАМ?ЯТІ ЦИХ СВЯТИХ
   Іоан Предтеча  - про зцілення від головної болі (11 вересня)Іоан Богослов - допомагає у вивченні іконопису ( 21 листопада і 9 жовтня) Апостол Павел - про збереження младенців від смерті (12 липня)
  Написано в Субота, 08 березня 2014 22:57 у Актуальні статті Детальніше
 • Про мораль
  Навіщо нам потрібна мораль взагаліПро смисл життя і щастя людини     Пошуки смислу життя завжди асоціюються з пошуками істини. Як розуміє для себе людина істину, таким і вважає  для себе сенс життя. Цим самим розумінням істини визначається і характер людини, її відношення до інших людей, її діяльність у світі.
  Написано в П'ятниця, 07 березня 2014 20:00 у Богослів'я Детальніше

Запитуйте у священика

Ви можете задавати питання священику та читати запитання інших відвідувачів сайту

Щоб перейти натисніть тут...

 

Для тих, хто готується до Шлюбу

Для переходу кликніть тут...

Зареєструватись