П'ятниця, 07 березня 2014 15:18

Молитва до Бога повинна бути щирою і виходити із серця Рекомендовані

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

     Ця історія розпочалася у далекому 1943 році. На Заході ще точилася жорстока і кровопролитна війна, а на звільнених від загарбників територіях люди приступали до мирної праці не відаючи, що їх попереду чекає ще страшніше горе – окупація комуністичним режимом.


    Та почну спочатку. В одному із сіл Рівненщини, в далеких але багатих, на той час, родичів працювала служницею дівчина Катерина. Вона поралася біля худоби, варила їжу, доглядала город, прибирала в хаті. Тоді ж в тих господарів був наймитом бідний хлопець-сирота Тарас. Він і столярував, і теслював, і шив взуття. Зага?рний був і до ковальського ремесла. А до косіння і молотьби ціпом рівних йому не було. Як кажуть, на всі руки майстер.
     І, видно, Богу було угодно, щоб Катерина й Тарас покохали одне одного. А згодом і побралися. Сталося це глибокої осені 1943 року. Почали вони разом долати злидні, набувати таких-сяких статків, заводити невеличке господарство.
Та в березні 1944 року нагрянуло лихо. По всіх нишпорили і виловлювали людей кадебісти-комуністи та їх поплічники. Вони забрали Тараса і відправили його на 25 років каторги за те, що слухав розповіді про вільну Україну, мріяв про свою незалежну Вітчизну.
     Ніякого слідства і суду не було. Вирок винесла горезвісна «трійка» за доносом якогось негідника. І залишилась Катерина в тяжкій скруті. Під грудьми, в утробі, вже заживріло нове життя, а на полу, біля печі, лежала паралізована її мати. В кінці серпня цього ж року у неї народився хлопчик. Так появився на світ я.
    Зростав як і всі повоєнні діти. Зазнав і голоду, і холоду. Та найбільше дошкуляло те, що і дорослі, і малі обзивали мене сином «ворога народу». Існуючий тоді більшовицький режим збиткував ся з моєї мами і мене як хотів. Та й хлопчаки знущалися наді мною, прозивалися, а часом і били.
     Якось я запитав маму: «Де мій тато? Хто такий син «ворога народу»? Чому мене не приймають в колгоспний дитсадок?». А мама гірко заплакала і сказала: «Молись, синку, Богові, Він милостивий і поверне тобі тата!».
     З тих пір я жодного богослужіння в церкві не пропустив. Прибіжу в храм і все благаю у Господа, щоб послав мені Охоронця-заступника, щоб було кому погладити мене по голівці, сказати якесь повчальне слово.
     Одного разу прийшов у церкву, а там, крім священика та старости, нікого не було. Вони дуже здивувалися, що я такого холоду прибіг, бо було це зимової пори і надворі стояв майже тридцятиградусний мороз. Я ж їм нічого сказати не можу, бо дуже змерз. Розігріли вони мені руки і ноги над жаром, приготовленим для кадила та напоумлю вали, щоб більше такого холоду в церкву не йшов. Я ж їм відповів, що ходив і буду ходити, бо молю Бога, щоб повернув мені батька. Вони переглянулись між собою і скрутно похитали головами.
     Аж у серпні 1955 року в наш двір родичка Ліда вводить якогось чоловіка, страшенно худого, без жодного зуба і каже: «Колю – це твій тато». Він кинувся до мене, стиснув у своїх обіймах і гірко-гірко почав ридати.
     Отак я вперше зустрівся зі своїм батьком, якого кадебісти забрали у мене ще до мого народження, і якого мені Бог повернув.
     Згодом, коли виріс, зрозумів, що молитва повинна бути не лише просьбою, благанням про те, що нам потрібне, а й подякою і пошаною до Бога, що ця молитва повинна виходити із серця людини, здійснюватися щиро і з вірою, адже Ісус Христос казав: «Приходьте до Мене, Я не вижену».

Микола Ярмольчук, пенсіонер, с. Халеп»я.

Читати 10863 разів Останнє редагування П'ятниця, 07 березня 2014 15:28
Детальніше в цій категорії: КАНОНІЗАЦІЯ В ПРАВОСЛАВНІЙ ЦЕРКВІ »
 • ЕКСКУРС В ПРАВОСЛАВНУ ЕСХАТОЛОГІЮ. ПРО ДРУГЕ ПРИШЕСТЯ СИНА БОЖОГО НА ЗЕМЛЮ
  На сьогоднішній день, нерідко можна почути запитання: «Коли ж відбудеться Друге Пришестя Христове і кінець цього світу?». Історія знає немало випадків, коли люди у власних здогадках намагались назначити строки для цього. Особливо в наш час, коли набули розголоси навколо дослідження місячних календарів язичеських племен Майя, котрі жили в період 2000…
  Написано в П'ятниця, 19 грудня 2014 06:24 у Богослів'я Детальніше
 • Навіщо Церкві інтернет?
  Навіщо Церкві інтернет? Мережа Інтернет все більше і більше притягує до себе людей, зокрема молодь. Окрім робочих сайтів створюються аморальні сторінки, які робляться спокусою для багатьох. Церква намагається створити певну моральність і культуру в інтернеті. Дя цього існує і наша сторінка в мережі інтернет. Нажаль, книжок і газет сьогодні читають вкрай мало людей…
  Написано в Четвер, 18 грудня 2014 01:34 у Апологетика
 • Преподобная мати Маріє, моли Бога за нас…
  Преподобная мати Маріє, моли Бога за нас…  «Не здорові потребують лікаря, але хворі; Я прийшов покликати не праведних, а грішників до покаяння» (Мр. 2,17). П’ята неділя великого посту присвячена преподобній Марії Єгипетській. Ця свята жила в кін. 4-го – поч. 5-го ст.. (522 р. – рік кончини святої). Її житіє особливо актуальне в часи Великого посту, адже…
  Написано в Неділя, 06 квітня 2014 13:51 у Актуальні статті
 • Для тих, хто готується до Таїнства Шлюбу
  Бажаючи вінчатись у церкві, молоді пари починають розпитувати в храмі чи у знайомих що потрібно мати для Таїнства Шлюбу, як готуватись до нього тощо. Саме для цього ми подаємо інформацію про підготовку до Таїнства і не тільки з боку матеріального (що потрібно мати з собою в день вінчання), але й…
  Написано в Четвер, 20 березня 2014 21:03 у Актуальні статті Детальніше
 • СВЯТІ, ПРО ЩО ДО НИХ СЛІД МОЛИТИСЬ, ДНІ ПАМ?ЯТІ ЦИХ СВЯТИХ
   Іоан Предтеча  - про зцілення від головної болі (11 вересня)Іоан Богослов - допомагає у вивченні іконопису ( 21 листопада і 9 жовтня) Апостол Павел - про збереження младенців від смерті (12 липня)
  Написано в Субота, 08 березня 2014 22:57 у Актуальні статті Детальніше
 • Про мораль
  Навіщо нам потрібна мораль взагаліПро смисл життя і щастя людини     Пошуки смислу життя завжди асоціюються з пошуками істини. Як розуміє для себе людина істину, таким і вважає  для себе сенс життя. Цим самим розумінням істини визначається і характер людини, її відношення до інших людей, її діяльність у світі.
  Написано в П'ятниця, 07 березня 2014 20:00 у Богослів'я Детальніше

Запитуйте у священика

Ви можете задавати питання священику та читати запитання інших відвідувачів сайту

Щоб перейти натисніть тут...

 

Для тих, хто готується до Шлюбу

Для переходу кликніть тут...

Зареєструватись