Ікона Пресвятої Богородиці «Пом'якшення злих сердець» або "Семистрільна"

Моляться про пом'якшення сердець тих, хто йде до нас зі злом, заздрісними помислами; про захист від ворогів та недоброзичливців, а також щоб усередині роду не було ворожнечі.

26 серпня Православна Церква вшановує пам"ять Образ Пресвятої Богородиці " Пом"якшення злих сердець" ( " Семистрільної").

Історичний опис

Св.старець Симеон Богоприємець, під впливом Духа Божого, побачив у Христі, принесеного Дівою Марією в Ієруеалимський храм на 40- й день після народження, не просто дитину, а очікуваного всім ізраїльським народом Месію, Визволителя. Вбачаючи також прозорливими очима, що перед ним має бути безмужня Мати, старець звернувся до Богоматері й сказав:  От лежить Цей на падіння й на знесення багатьох в Ізраїлі. І буде Він предметом сперечань: одні будуть говорити, що Він благий, інші, навпаки, що Він обманює народ. І зроблять Його, по слову пророка Ієремії, як мішень, у яку стріляють, повісивши Його на дереві хресному і, як стрілами, простромивши Його цвяхами й списом. У той час і Тоб  Самій, безмужня Матір, пройде крізь душу зброя скорботи й хвороби сердечної, коли побачиш Ти Сина Твого прибитого на хресті і коли Його будеш проводжати зі світу з великою скорботою й риданнями. Це пророцтво Симеона зображене видимими символічними знаками на деяких Іконах Божої Матері. Звичайно в якості символу береться наступний образ: на іконі зображується Богоматір із сімома уткнутими в серце мечами- по  три праворуч і ліворуч, і один знизу.Число 7 у Св. Писанні взагалі означає "повноту" чого-небудь, а в цьому випадку горя, "скорботи й хвороби сердечної", які були перенесені Пресвятою Дівою Марією під час її життя на землі. Цілком зрозуміло, чому ця ікона називається "Симеоново пророцтво". Вона ж називається «Пом'якшення злих сердець»

Молитва

О, багатостраждальна Мати Божа, вища за всіх дочок землі, за Своєю чистотою і за безліччю страждань, що перетерпіла Ти на землі, прийми багатоболісні зітхання наші і збережи нас під покровом милості Твоєї. Іншого бо пристановища і теплого заступництва крім Тебе ми не маємо, але як Та, що має сміливість перед Тобою Народженим, допоможи і спаси нас молитвами Твоїми, щоб ми безперешкодно досягли Царства Небесного, де зі всіма святими будемо оспівувати в Тройці єдиного Бога нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь..

Запитуйте у священика

Ви можете задавати питання священику та читати запитання інших відвідувачів сайту

Щоб перейти натисніть тут...

 

Для тих, хто готується до Шлюбу

Для переходу кликніть тут...

Зареєструватись