Ікона Пресвятої Богородиці «Покрова Пресвятої Богородиці»

Ікона-покровителька українського козацтва.

Моляться про дарування Божого покровительства та заступництва.

Історичний опис

На початку X століття, за царювання Лева VI Філософа, сарацини вторгайся на території Грецької імперії, воєнні їх успіхи були безсумнівними, тому що відчувався вже занепад у самій Греції. Благочестиві греки, добре знали, що від Заступниці Небесної завжди одержать вони допомогу, тому звернулися до Неї з молитвами та покаяннями і цього разу.

Видиме знамення її милосердя підкріпило сподівання на її заступництво. У Влахернському Константинопольському храмі, де зберігалася риза Богородиці, під час всенічної недільної служби, Пречиста Діва явилася в повітрі з молитвою про мир, оточена  ангелами, пророками і апостолами та покривала Своїм покровом християн. Не всі присутні сподобилися цього видіння; але св. Андрій Юродивий бачив це чудо та запитав свого учня, праведного Єпіфанія: "чи бачиш , брате, Царицю і Владичицю всіх, що молиться за весь світ?" "Бачу, святий отче, і жахаюся", - відповідав Єпіфаній. Мешканці Константинополя, почувши про це чудо, сповнилися радості й сподівання, що Бог по ходатайству Заступниці роду християнського позбавить їх від бід, що принесли вороги у їх країну. Сподівання їх не були марними: вороги Церкви Христової незабаром були переможені й вигнані.

Це відбулося у 911 р., але в Грецькій імперії тоді було безліч смут і день Покрова не був внесений в число святкових. Честь встановлення цього свята належить Руській Церкві, яка із самого початку ввірила себе Покрову Богородиці. Щорічне святкування відбувається 1/14 жовтня  у той день, коли святому Андрію було видіння у Влахернській церкві. Свято Покрова Богородиці особливо шанується в православному світі. Є акафіст  Божій Матері Покрові.

Молитва

Царице моя преблага, надіє моя Богородице, пристановище сиріт і подорожніх заступнице, скорботних радосте, покривджених покровителько, бачиш мою біду, бачиш мою скорботу, допоможи мені як немічному, управи мене як подорожнього; кривду мою знаєш, розріши її як хочеш; бо я не маю іншої помочі, крім Тебе, ні іншої заступниці, ні благої утішительки, тільки Тебе, о Богомати; охорони мене і покрий мене навіки-віків. Амінь.

 

Запитуйте у священика

Ви можете задавати питання священику та читати запитання інших відвідувачів сайту

Щоб перейти натисніть тут...

 

Для тих, хто готується до Шлюбу

Для переходу кликніть тут...

Зареєструватись