Ікона Пресвятої Богородиці «Неупиваєма Чаша»

 Моляться про одужання від немочі пияцтва, запоїв, наркоманії. 

Історичний опис

Одного разу в 1878році сталася досить нєзвичайна подія. Селянин Тульської губернії, відставний солдат, був одержимий пристрастю до пияцтва. Він пропивав усе, що мав, і незабаром став злидарювати. Від непомірного вживання алкоголю в нього оніміли ноги, але він продовжував пити. Якось увісні з'явився йому старець і наказав іти в місто Серпухів у монастир Владичиці Богородиці, де перебуває ікона Божої Матері "Неупиваєма Чаша", і відслужити перед нею молебень. Без грошей, не маючи змоги йти, селянин не міг відправитися в дорогу. Але святий старець знову явився йому вдруге, а потім і втретє , і грізно наказав виконати наказ. Повзучи вирушив відставний солдат у монастир. В одному селищі він зупинився відпочити. Щоб полегшити біль, бабуся-господарка розтерла йому ноги й уклала на піч. Наступного дня солдатові полегшало. Опираючись спочатку на дві, а потім і на одну палку, він дійшов до Серпухова.

Прийшовши в монастир і розповівши про свої сновидіння, стражденний попросив показати йому ікону Божої  Матері " Неупиваєма Чаша". Але от лихо: ніхто в обителі не знав такої ікони. Переглянувши безліч образів, ченці, нарешті, звернули увагу на іконку, що висіла в проході із храму в ризницю. На зворотному боці її дійсно був напис " Неупиваєма Чаша " в образі ж учня святителя Алексія - преподобного Варлаама - селянин відразу ж упізнав старця зі свого сну. Із Серпухова солдат вертався додому повністю здоровим! Звістка про дивовижну прославлену ікону Божої Матері швидко поширилася по Русі. Люди, що впадали в пияцтво, їх рідні й близькі поспішали донести молитви до Богоматері про зцілення від недуги, а багато приходили, щоб вшанувати Владичицю за її велику милість.

Славна ікона по іконографії відноситься до найдавніших зображень Божої Матері - "Оранта", тільки Бог-Дитина написаний стоячи в чаші. Це Чаша Причащання, що виливає на тих хто до неї з вірою припадає всі благославлення, даровані грішному роду людському спокутним подвигом Ісуса Христа. Матір Божа з піднятими догори руками молиться за всіх грішників і призиває до невичерпного джерела духовної радості й відради. Вона сповіщає, що Неупиваєма Чаша небесної помочі та милосердя приготована кожному, хто до неї вдається. 

 

Молитва О, Премилосердна Владичице! До Твого заступництва нині прибігаємо. Молінь наших не зневаж, але милостиво почуй нас - жінок, дітей, матерів, і тяжкою недугою пияцтва одержимих, і  від матері своєї Церкви Христової  та спасіння відпадаючих братів, сестер і рідних наших зціли. О, Милостива Мати Божа! Торкнись сердець їх і скоро відверни від падінь гріховних і до спасительної стриманості й міри у всьому приведи їх. Ублагай Сина Свого, Христа Бога нашого, щоб простив нам гріхи наші й не відвертав милості Своєї від людей Своїх, але нехай зміцнить нас у тверезості й цнотливості. Прийми, Пресвятая Богородице, молитви матерів, які за дітей своїх сльози проливають; жінок, які ридають за  своїх чоловіків; чад сирих і убогих, яких заблудшими покинули, і всіх нас, що до ікони Твоєї припадаємо. І нехай донесеться волання наше молитвами Твоїми до Престолу Всевишнього. Покрий і сохрани нас від лукавого ловлення й усіх підступів ворожих, у страшну ж годину кінця нашого допоможи пройти безперешкодно повітряні митарства, і щоб молитвами Твоїми позбавились ми вічного осуду та сподобились Царства Небесного на віки віків. Амінь.

Запитуйте у священика

Ви можете задавати питання священику та читати запитання інших відвідувачів сайту

Щоб перейти натисніть тут...

 

Для тих, хто готується до Шлюбу

Для переходу кликніть тут...

Зареєструватись