Ікона Пресвятої Богородиці «Життєдайне джерело»

Моляться про додавання життєвих сил, особливо людям похилого віку, та зцілення від недугів, тілесних та душевних. 

Історичний опис

У п'ятницю першого тижня святого Великодня відбувається святкування оновлення храму Пресвятої Богородиці, іменуємого Життєдайним Джерелом, спорудженого імператором Левом І у V столітті (в 457 г.) при джерелі. На іконі зображена Пресвята Богородиця із Передвічною Дитиною на руках, яка немов летить над чашею фонтана з якого тече животворча вода. Біля джерела зображені немічні, що зцілюються.

Про перше чудесне відкриття Життєдайного Джерела розповідає Никифор Каліст. Він же описує святий храм на джерелі в лісистій, сильно зарослій кипарисом та платанами місцевості, із давніх давен присвячений Пресвятій Богородиці. Це джерело відоме багатьма зціленнями різних недугів силою Божої Матері. З плином часу, коли храм постарів, імператор Лев Мудрий відновив його й наказав урочисто святкувати освячення його на честь і славу Пресвятої Богородиці.

Балаклій, або Життєдайне Джерело, лежить на заході, у десятьох кілометрах від Константинополя. Із усіх грецьких церков храм Життєдайного Джерела відрізняється добірністю і красою. В XV столітті Никифор Каліст склав богослужіння на святкування відновлення храму Життєдайного Джерела.

Молитва

 Царице моя Преблагая, надіє моя Богородице, пристановище сиріт і подорожніх заступнице, скорботних радосте, покривджених покровителько, бачиш мою біду, бачиш мою скорботу, допоможи мені як немічному, управи мене як подорожнього. Кривду мою знаєш, розріши її як хочеш, бо я не маю іншої помочі, крім тебе, ні іншої заступниці, ні благої утішительки, тільки Тебе, о Богомати; охорони мене і покрий

мене на віки віків. Амінь.

Запитуйте у священика

Ви можете задавати питання священику та читати запитання інших відвідувачів сайту

Щоб перейти натисніть тут...

 

Для тих, хто готується до Шлюбу

Для переходу кликніть тут...

Зареєструватись