Преподобная мати Маріє, моли Бога за нас…

 «Не здорові потребують лікаря, але хворі; Я прийшов покликати не праведних, а грішників до покаяння» (Мр. 2,17).

П’ята неділя великого посту присвячена преподобній Марії Єгипетській. Ця свята жила в кін. 4-го – поч. 5-го ст.. (522 р. – рік кончини святої). Її житіє особливо актуальне в часи Великого посту, адже повчає нас, що навіть з великої прірви гріха, завдяки справжньому покаянню і молитві, можна піднятися до ангельської висоти чистоти і святості. Покаяння – це одна з найголовніших умов нашого спасіння.

 

Преподобна в юному віці покинула батьків і вела в Олександрії надзвичайно розпусний спосіб життя. Навернення її відбулося в Єрусалимі, куди Марія випадково потрапила. Вона намагалась зайди в храм, але якась невидима сила її туди не впустила. Вона переосмислила все своє життя і, розкаявшись у своїх гріхах, таки потрапила у храм. Після цієї події, преподобна усамітнилась в йорданській пустелі, де подвизалась у пості й молитвах 47 років, приносячи Богові плоди покаяння за свої старі гріхи.  

Життя Марії описав ієромонах Зосима, який випадково зустрів її у пустелі. Він бачив, як вона молилась, піднявшись у повітрі на лікоть від землі. Також Зосима оповідає як преподобна ходила по воді. Розповідь Зосими передавалось в усній формі, а в 7 ст. Софроній Єрусалимський виклав її життя на папері.

 До святої віруючий люд молиться про визволення від блудного гріха.

 Напередодні, в середу, служиться повний «покаянний канон», який прийнято називати Маріїним стоянням.

Запитуйте у священика

Ви можете задавати питання священику та читати запитання інших відвідувачів сайту

Щоб перейти натисніть тут...

 

Для тих, хто готується до Шлюбу

Для переходу кликніть тут...

Зареєструватись