Собор чесного славного Пророка і Предтечі Господнього Іоана

Собор чесного славного Пророка і Предтечі Господнього Іоана 

Наступного дня, після свята Хрещення Господнього, Свята Церква встановила святкування того, через руки якого Господь охрестився в річці Йордан, а саме – святого Іоана Предтечі, Хрестителя Господнього. Про цього великого пророка і Предтечу пророкували ще старозавітні пророки.


Святий Іоан Предтеча народився в сім’ї праведних Захарії та Єлизавети у юдейському місті Хеврон. Тільки євангеліст Лука подає коротко відомості про юність святого, повіствуючи, що святий Іоан провів свої юні роки в пустелі і печерах, де вів суворе подвижницьке життя. Іоан носив верблюжий одяг і харчувався лише акридами і диким медом.
Як виповнилося святому 30 років, він, згідно пророцтва, виступив на проповідь, в якій закликав людей покаятись, адже гряде довгоочікуваний Месія – Христос. Іоан хрестив у пустелі, на річці Йордан. Саме він і був тим «гласом, вопіющим у пустелі», про якого пророкував пророк Ісая. Його місія полягала в моральній і духовній підготовці людей для прийняття Спасителя, а його хрещення було лише хрещенням для покаяння. «Я хрещу вас водою на покаяння, - проголошував сам Іоан, - але Той, Хто гряде після мене, Сильніший за мене; я недостойний понести взуття Його; Він хреститиме вас Духом Святим і вогнем…»(Мф.3,11). Коли очікування Месії-Христа досягло найвищої ступені, тоді прийшов до Іоана хреститись Сам Господь, аби «виконати всяку правду». До нього сходилось безліч людей і всі з повагою ставились до святого. Однак Іоан Предтеча не зважав ні на час, ні на особи, завжди викривав у гріхах і бідних, і багатих, царів, і убогих. Цар Ірод, за звинувачення його Іоаном у блуді і беззаконні, вкинув святого до в’язниці, а згодом на вимогу своєї незаконної дружини (через її дочку, яка догодила царю в танцях!), відсік Хрестителю голову.
Святий Іоан Предтеча був останній старозавітній пророк і перший новозавітній пророк. Його проповіддю скінчився старозавітній період, і почався новозавітній. Сам Господь казав про святого так: «…не було серед народжених жінками більшого за Іоана Хрестителя…» (Мф.11,11).

 

 

 

Запитуйте у священика

Ви можете задавати питання священику та читати запитання інших відвідувачів сайту

Щоб перейти натисніть тут...

 

Для тих, хто готується до Шлюбу

Для переходу кликніть тут...

Зареєструватись